Provozovatel tohoto webu se zavazuje ke zpřístupnění obsahu této webové prezentace v souladu se směrnicí Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102, dále v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů ve znění pozdějších předpisů.
Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na doménu - olsany.cz

Struktura a obsah

Struktura webu i obsahu je vytvořena strukturálním HTML5. Vizuální vzhled prezentace pomocí kaskádových stylů (CSS). Pro správnou funkčnost HTML5 je na stránkách umístěn JavaScript. Vzhled stránek a jejich funkčnost jsou podřízeny možnostem handicapovaných uživatelů. Dodržení výše zmíněných norem by mělo zajistit správné zobrazení obsahu stránek ve většině používaných prohlížečů a na většině zobrazovacích zařízení.

Nástroje pro usnadnění přístupu

Tento web podporuje nástroje pro usnadnění přístupu. Pro automatické předčítání obsahu a vizuální úpravu stránek (zvětšení textu, změna barvy pozadí atd.) je nutné použít nástroje prohlížeče.

Informace prezentované v jiných formátech

Na webových stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu DOC, DOCX, XLS, XLSX a PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení. Formáty DOC a PDF jsou také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout Word Viewer a Acrobat Reader. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace jež slouží k prohlížení výše uvedených formátů dokumentů.

Zpětná vazba

Našim cílem je aby naše internetové stránky byly přístupné všem uživatelům a to na základě principů přístupnosti (vnímatelnost, ovladatelnost, srozumitelnost a stabilita). Kontakt je:

Obecní úřad Olšany
Olšany 75, 789 62

telefon: +420 583 247 154
e-mail: starosta@olsany.cz

Kontakt na webmastera

Přes veškerou naši snahu je možné, že se na našich webových stránkách vyskytne chyba. V případě jakýchkoliv problémů s přístupností obsahu či funkčnosti tohoto webu kontaktujte prosím správce webu.

e-mail: melichar@webzmoravy.cz